Як засолити лосось
Справа ця проста, а результат дуже смачний. Рекомендую спробувати засолити лосось самостійно, щоб отримати смачну рибу не за усі гроші світу)
Лосось можна солити як у вигляді філе, так і в шкірці. Можна також заздалегідь порізати на смужки — тоді час просолювання варто зменшити до 6-8 годин.
Важливо: рецепт наведений для малосольного лосося.
Якщо хочете отримати більш солону рибу — збільшить кількість солі до 3 ст. ложок.
- Якщо плануєте засолювати рибу в розсолі, то для 1 л розсолу потрібно 2 ст. ложки солі та 1 ложка цукру (принаймні так зазначено в рецепті засолу скумбрії).
- Краще за все спочатку не додавати жодних спецій у сіль, а посипати спеціями вже готову рибу — це якщо бажаєте смакувати пряною рибою.
- Найбільше поєднуються з лососем коріандр, перець, часник, сушена цибуля, лавровий лист, зелень. Також лимон/лайм/апельсин (на вибір або усе одразу) додадуть особливого смаку.
Є така думка, що лосось неможливо пересолити, бо він жирний й, мовляв, бере солі, скільки «йому треба». Це не так! Перевірено — якщо не промити філе, а залишити рибу в такому стані на певний час, вона стане неприданою до вживання через надміру солі, яку вбере у себе.
Як засолити лосось
Інгредієнти
0,5 кг лосося
2 столових ложок солі крупного (або середнього) помелу
1 столова ложка цукру
1 ч. л. сушеного кропу або
3-4 невеликі гілочки свіжого (за бажанням)
Приготування
- В миску покладіть цукор, сіль, кріп. Перемішайте.
- Дно контейнера, в якому плануєте солити рибу, притрусіть шаром суміші, яку приготували.
- Зверху на неї покладіть лосося шкірою вниз й присипте рештою суміші, слідкуючи, щоб вона рівномірно розподілилася по поверхні риби.
- Потримайте лосось 12 годин у холодильнику —
але не більше 48! - Після цього звільніть рибу від солі й спецій, помийте та обсушіть кухонним паперовим рушником.
- Поріжте на шматочки та смакуйте!