Два рецепти смажених пиріжків
Думаю, два найуживаніші та легкі у приготуванні рецепти смажених пиріжків обов’язково стануть у нагоді)
1.Рецепт смажених пиріжків з простого дріжджового тіста
Тісто для пиріжків має бути легким та пухнастим. Коли дозволяє час, я роблю опару — тобто розчинаю дріжджі у теплій воді, додаю цукор, сіль, декілька ложок борошна, перемішую, закриваю усе харчовою плівкою і даю дріжджам робити свою справу. За пів години додаю ще борошна, роблю некруте тісто і залишаю ще десь на годину.
Тісто виходить легким, наче хмаринка.
Проте можна й не марудитися й одразу змішати усі інгредієнти і почекати, поки тісто підійде. Буде теж смачно. Але треба слідкувати, щоби тісто не вийшло «забитим», тобто ні в якому разі не можна насипати борошна більше, ніж може «взяти» рідина.
Найпопулярніші начинки — картопля, капуста, а також повидло. Солодкі смажені пиріжки — мої улюблені. Проте я не дуже полюбляю повидло, а от цілі ягідки з варення, або джем — те, що треба.
Картопляна начинка має обов’язково бути із підсмаженою цибулькою. Дрібно її посічіть й підсмажте до темно-золотавого кольору. Обов’язково додайте мелений чорний перець. Я ще додаю мелений кмин — змішуючись із перцем, виходить чудовий аромат.
Ідеальною також буде начинка із смаженої кислої капусти. Її, як і картоплю, теж слід приготувати заздалегідь — підсмажити на олії цибульку, додати капусту, молотий перець, лавровий лист і потримати на вогні хвилин десять, часто перемішуючи, щоб не підгоріла. Якщо немає квашеної капусти, можна потушкувати свіжу, але в неї буде трохи інший і не такий насичений смак.
Коли все готово, час ліпити пиріжки і смажити їх во фритюрі. Так, я знаю, що таким чином витрачається багато олії, і на кожне наступне смаження потрібно брати нову (ні в якому разі не економити, бо, врешті це ваше здоров’я), але яке ж то задоволення, споживати брунатно-золотавих пузанчиків, рівномірно обсмажених з усіх боків!
2. Рецепт смажених пиріжків на кефірі
Є ще рецепт тіста для пиріжків, приготоване на кефірі: одна чашка кефіру, дрібка солі, одне яйце і борошна стільки, скільки «візьме» рідина.
Проте мені таке тісто не дуже подобається. Виходить воно важкеньким у порівнянні із дріжджовим, але якщо ви принципово не вживаєте дріжджів, то тоді буде в самий раз.
Просте дріжджове тісто на сухих дріжджах
1
година30
хвилин5
хвилинІнгредієнти
1 чашка води (200 мл.)
1 чайна ложка (без чубка) сухих дріжджів
300-400 гр. борошна
2 столових ложок цукру
дрібка солі
1 столова ложка олії
Приготування
- У ємність, де будете готувати тісто, налийте теплу воду, розчиніть дріжджі, додайте сіль та цукор.
- Домішайте до цього невелику кількість борошна, щоб опара виглядала, наче тісто на оладки.
- Накрийте ємність з опарою харчовою плівкою, закутайте рушником і поставте в тепле місце
- Після того як опара «підійде», тобто візьметься своєрідною «шапочкою» і збільшиться у розмірах, додайте усе інше борошно.
- Замісіть некруте тісто.
- Укутайте рушником та залишіть «підійматися».
- Зачекайте, поки тісто збільшіться у 2-3 рази.
- Влийте олію та замісіть тісто.
- Приступайте до ліплення пиріжків)
- Олія потрібна для того, аби тісто не приставало до стінок ємності, у який вимішується.